• آشپزخانه
 • آموزش
 • اس ام اس
 • انجمن مشتریان
 • تماس با مدیر
 • تندرستی
 • خانواده
 • سرگرمی
 • فناوری
 • گفتگوی آزاد
 • ماوراطبیعیه
 • معرفی کتاب
 • ورزشی
 

مقالات تندرستی - تناسب اندام


قهوه سبز

قهوه سبز در واقع دانه قهوه نرسيده است. دانه هاي قهوه قبل از رسيدن، سبزرنگ است و پس از رسيدن به رنگ قهوه اي، زرد يا متمايل به قرمز هستند. هر دانه خشك قهوه به طور ميانگين بين 300 تا 330 ميلي گرم وزن دارد. کشت دانه قهوه در حوالی شبه جزیره عربستان و دریای سرخ بطور سنتی انجام می گردیده است. در آن زمان دانه های قهوه را برشته نمی کردند. بنابراین دانه های برشته نشده را دم کرده و نوشیدنی ای مشابه با چای بدست می آوردند.
دانه قهوه سبز مانند چاي سبز از خاصيت آنتي اكسيداني قوي برخوردار است. علاوه بر اين، حاوي ماده اي به نام پلي فنل است كه باعث كاهش راديكال هاي آزاد اكسيژن در بدن مي شود.
اسيد كلروژنيك تركيب ديگري است كه در اين قهوه وجود داشته و داراي فوايد متعددي است. اين ماده فعال، قهوه سبز را به يك عامل براي جذب راديكال هاي آزاد اكسيژن می کند. علاوه بر اين گفته مي شود اسيد كلروژنيك نقش موثري در كاهش وزن داشته و داراي خواص ضد پيري است. شواهد حاكي از آن است اين اسيد اثرات بيولوژيكي روي روده كوچك داشته و جذب قند را در بدن كم مي كند و به جاي آن قند را سريعاً به انرژي تبديل مي كند. اين اسيد همچنين به كبد در فرآوري موثرتر اسيدهاي چرب كمك مي كند. اسيد كلروژنيك در دماي اتاق حالت پايدار دارد اما دماي بالاباعث ناپايداري آن مي شود و از آنجايي كه دانه هاي قهوه هنگام سرخ شدن در دماي بين 240 تا 250 درجه سانتيگراد قرار مي گيرند، اين اسيد تجزيه شده و رايحه قهوه توليد مي شود. در واقع طعم و بوي قهوه به دليل تغيير اين ماده شيميايي است. در حالي كه قهوه سبز هيچ بوي خاصي نداشته و كمي تلخ مزه است.پلي فنل ها نيز خانواده گسترده اي هستند كه در گياهاني مانند انگور، قهوه و چاي يافت مي شوند. اين تركيبات داراي خاصيت آنتي اكسيدان بوده و با راديكال هاي آزاد مقابله مي كنند كه اين فرايند از سلول ها محافظت كرده و فرايند پيري را به تاخير مي اندازد. مطالعات انجام شده روي قهوه سبز نشان داده است قهوه سبز مانند چاي سبز، سوخت و ساز بدن را بالابرده و توانايي آن را در سوزاندن چربي افزايش مي دهد. اين در حالي است كه ماده محرك موجود در قهوه عادي، در قهوه سبز وجود نداشته و از اين رو قهوه سبز عاري از اثرات منفي آن است(حاوی مقدار کمی کافئین در مقایسه با قهوه عادی ). محققان توصيه مي كنند براي دستيابي به نتيجه بهتر، مصرف قهوه سبز به صورت منظم باشد و با انجام حركات ورزشي و رعايت يك برنامه غذايي متعادل همراه شود.
چگونه عصاره قهوه سبز به کاهش وزن کمک می کند:
قهوه سبز یک ماده نسبتاً جدیدی جهت کاش وزن می باشد. دانه قهوه سبز متابولیسم را از طریق عملکرد اسید کلوروگنیک تحریک می کند. این ماده همزمان با تحریک کبد برای چربی سوزی، از آزاد شدن گلوکز در گردش خون نیز جلوگیری می کند. ترکیب این عملکردها سبب می شود تا افراد با مصرف مکمل قهوه سبز بدون آنکه تغییر خاصی در رژیم غذایی و برنامه ورزشی خود ایجاد نمایند، لاغر شوند. به جای ذخیره چربی، بدن از آن به عنوان سوخت استفاده می کند چرا که قند خونِ در دسترس کاهش می یابد. کلوروگنیک اسید، قابلیت بدن را جهت ذخیره چربی کاهش می دهد.
مزایای سلامت بخش قهوه سبز:
- حفظ قند خون در شرایط سالم - پایین آورنده فشار خون - بهبود عملکرد قلبی- عروقی - خواص آنتی اکسیدانی - حذف رادیکال های آزاد از بدن به میزان دو برابر چای سبز و انگور

Click here to share this image on Facebook
منبع آدرس سایت:
نوشته شده توسط: اشرف حسن زاده    در تاريخ: 1392/04/05
0 نفر این مقاله را میپسندند .
1905 نفر این مقاله را دیده اند .

برای ثبت نظر خود ابتدا وارد شوید .
در صورتی که عضو نیستید برای عضویت اینجا را کلیک کنید .
مقالات مرتبط

 1. ۷ کاربرد فوق العاده روغن زیتون
 2. میان وعده ای برای لاغری
 3. با فلفل قرمز لاغر شويد
 4. چاق ها از این میوه نخورند!
 5. كفش مناسب كوچولوها
 6. تمرینات ورزشی برای لاغر کردن شکم و پهلو
 7. اندكي اضافه وزن براي سلامتي ضرري ندارد
 8. این غذاها شکم شما را بزرگ میکند
 9. دو
 10. سوالات رایج جراحی بینی
 11. خوش تيپ شويد
 12. دستورالعملی برای سوزاندن سریع چربی های شکم
 13. افراد دارای اضافه وزن در مصرف این میوه مراقب باشند
 14. 6 ماده غذایی مهم در تناسب اندام
 15. انتخاب کلیات لباس برای خانم هایی با اضافه وزن بالا
 16. با این روش ها بدون رژیم لاغر شوید!
 17. 6 توصیه برای لاغری بعد از بارداری
 18. 5 کاری که نباید بعد از پرخوری انجام دهید
 19. باورهای اشتباه و نادرست خانم ها در بدنسازی و تغذیه!
 20. تاثير افزايش سن بر دستگاههاي بدن